انواع بالابر خانگی
تاب بالابر

انواع بالابر خانگی

عمدتاً معلولین، سالمندان و به طور کلی کسانی که به راحتی امکان حرکت ندارند، نیازمند استفاده از بالابر خانگی می باشند. این بالابر امکان عبور از پله ها و جابجایی به داخل و خارج از انواع ساختمان ها از قبیل ویلا، آپارتمان و خانه های دوبلکس را فراهم میکنند.

مثلاً بالابر جلوی منزل یکی از انواع بالابر خانگی است که میتواند درب ورودی منزل از فاصله خیابان تا داخل منزل قرار گیرد. حتماً دقت کرده اید که برخی ساختمان ها در جلوی درب ورودی دارای چند پله هستند. پس ناگزیر به عبور از این پله ها هستیم حتی اگر در داخل آپارتمان آسانسور وجود داشته باشد. اما این پله های اندک سد بزرگی بر راه افراد ناتوان در حرکت می باشند. قراردادن دستگاه ویلچر بالابر در جلوی درب این منازل، این مشکل را بر طرف نموده و ورود به داخل ساختمان را تسهیل می نماید.

در آپارتمان های کمتر از چهار طبقه که عموماً آسانسور ندارند می توان انواع بالابر خانگی را نصب نمود، مثلا میتوان بالابر را در کنار پله یا در فضای دیگری قرار داد. در ویلاها و خانه های دوبلکس می توان با قراردادن بالابر در طبقات پایینی، امکان دسترسی به طبقات بالابی را از طریق ایجاد فضای مورد نیاز در سقف ایجاد نمود. انواع دیگری از بالابر های خانگی امکان انتقال افراد معلول را از تخت بر روی ویلچر و بالعکس فراهم میکنند. با کمک این نوع از تجهیزات میتوان امکان حمام کردن و قرار گرفتن در داخل وان را فراهم نمود. در مجموع اینگونه بالابر ها بهترین ابزار برای تسهیل عبور و مرور خانگی افراد معلول و ناتوان و در واقع وجود آن برای ایشان حیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید